Kadirs Family House Olympos Hakkımızda

Kadirs Family House Olympos Hoşgeldiniz

Gelin burda rahat edin ''anne evi gibi''
Hakkımızda

Kadir's Family House, tropikal bir bahçede ücretsiz Wi-Fi bulunan klimalı odalara ev sahipliği yapmaktadır. Her konaklama birimi ahşap zemin, duvar ve tavan ile döşenmiştir. Konaklamalar, bungalov tip odalarımızda yapılır. Her odada bir duş, WC ve klima bulunmaktadır. Odalar ferahtır ve konuk odalarının özel balkonu vardır. Eğer sahile yürümek sizin için zorsa,  2 saatte 1 olan ücretsiz servisimizi kullanabilirsiniz.

Kahvaltı ve akşam yemeği açık büfedir ve fiyata dahildir. Bahçedeki oturma alanlarında yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz.Gün boyu Shaman Bar'ın güzel müziklerine eşsiz kahve seçenekleriine, güzel kokteyller veya soğuk bir birayla eşlik edebilirsiniz.  :)

OLYMPOS HAKKINDA

M.Ö. 2000 yıllarında ilk defa Likyalıların yerleştiği Olympos, M.Ö. 80 yılında Zenniketes isimli Kilikyalı bir korsanın komutasındaki korsanların eline geçmiş ve M.S. 78 yılında Romalılar tarafından alınmıştır.

Haçlı Seferleri sırasında ise Venedik, Ceneviz ve Rodos Şövalyeleri’nin istilasına uğrayan Olympos, 15. yy’da Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Yakın zamana kadar Türk yerleşiminin olmadığı kent, sadece göçerler tarafından kışlak olarak kullanılmıştır.

Tamamı arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altında olan Olympos, denize açılan ve ortasından Akçay nehrinin aktığı bir vadi içinde kuruludur. Antik çağlarda nehir kenarlarına yapılan duvarlarla kanal haline getirilen nehire gemiler de girebilmekteymiş. Ortaçağ’dan sonra herhangi bir yerleşime rastlanmayan kent, zamanla ağaçların arasında kaybolmuş ve gizemli bir görüntü kazanmıştır.

Hizmetlerimiz